SVÍTÍLNY Počet produktů: 63

Podkategorie

  • TAKTICKÉ

    Taktické svítilna se používá ve spojení se zbraní na pomoc při slabém osvětlení a identifikaci cíle. Svítilny mohou být ruční nebo namontovaná na zbraň se světelným paprskem rovnoběžným s vývrtem. Taktická svítilna také slouží jako metoda nesmrtící síly, slouží k dočasnému oslepení a dezorientaci cílů. Mezi funkce zvláště spojené s taktickou svítilnou patří odolnost proti nárazům, spolehlivost, lehká konstrukce a výkonné baterie s dlouhou životností a vysoká intenzita svítilna. Taktická svítilna mohou mít volitelné LED k produkci barevného světla, např. červeného nebo mohou vyzařovat pouze infračervené záření pro použití se zařízením pro noční vidění . taktickému světlu namontovanému na zbrani může být také přidán zaměřovací laser.

  • ČELOVKY

    Čelová svítilna neboli čelovka je lehká miniaturní svítilna učená k připevnění na hlavu pružným páskem, což umožňuje svítit ve směru natočení hlavy a uživatel má přitom volné ruce. Baterie jsou buď přímo spojené s reflektorem, nebo jsou umístěné v pouzdře na opačné straně gumového pásku. U výkonnějších čelovek bývají baterie v pouzdře u pasu a do reflektoru vede kablík. Čelová svítilna bývá obvykle robustní konstrukce odolná vůči vlivům počasí, modely pro jeskyňáře bývají vodotěsné. Jako baterie se nejčastěji používají minitužkové články AAA nebo klasické 18650 baterie, vyskytují se ale i další akumulátory.

  • PŘÍSLUŠENSTVÍ

    Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet, například zinkouhlíkové baterie.

na stránku
Zobrazeno 1 – 37 z 63 položek
Zobrazeno 1 – 37 z 63 položek

Follow us on Facebook